Voltar

Obchody 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II w Małopolsce

Obchody 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II w Małopolsce

Pomnik świętego Jana Pawła II w Parku Strzeleckim w Krakowie
Małopolska to rodzinne strony Karola Wojtyły – Papieża Jana Pawła II. Tu dorastał, studiował, rozwijał swój artystyczny talent i poczuł powołanie do kapłaństwa, stając się człowiekiem wyjątkowym i niezwykłym duchowym przewodnikiem. Jego siła charakteru i otwartość na potrzeby drugiego człowieka uczyniły Go wzorem dla pokoleń.

Urząd Miejski w Wadowicach przygotował akcję: „Twoje 100 sekund na 100-lecie urodzin Jana Pawła II”. Organizatorzy proszą o podzielenie się osobistymi wspomnieniami dotyczącymi Jana Pawła II, aby wspólnie stworzyć kronikę, która będzie pomnikiem pamięci o Janie Pawle II. Wystarczy nakręcić krótki filmik, około 100 sekund, i wrzucić na swoim profilu facebookowym, oznaczając wydarzenie na Facebooku  i dopisując  hasztag #100sekundnastulecie.

Informacje o wydarzeniach, które mają miejsce w całej Polsce, zbiera Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, a następnie publikuje na stronie https://santojp2.pl/

Rok 2020 został ogłoszony rokiem św. Jana Pawła II, a obchodom jubileuszu towarzyszy hymn o wymownym tytule „Nie zastąpi Ciebie nikt” stworzony w hołdzie papieżowi.

 

Reproduzir Reproduzir