Voltar

Wola Zręczycka, dwór Bella Vita

Wola Zręczycka, dwór Bella Vita

Usytuowany pośród lasów i łąk Pogórza Wielickiego, dwór Bella Vita ma niepowtarzalną atmosferę. Wzniesiony w XIX w. i częściowo przebudowany w latach 30. XX w., zachował czar dawnych rezydencji. Mansardowy czerwony dach, ściany z modrzewiowych bali i kamienny fundament przywołują archetyp ziemiańskiego dworu. To jeden z nielicznych tak dobrze zachowanych zabytków dworskiej architektury drewnianej. Warto wejść do środka budynku – działa w nim galeria sztuki, prezentująca ciekawe wystawy. Zorganizowano tu też salon urządzony meblami z epoki. W „Pięknym Życiu”, jak można przetłumaczyć nazwę dworu, mieści się również hotel i restauracja, a od wiosny do jesieni funkcjonuje przy nich letni ogródek, gdzie w cieniu drzew podaje się kawę i coś do jedzenia.

Dwór Bella Vita, Wola Zręczycka, \\ +48 12 2889490, 604539185; › restauracja codz. 13.00– 20.00, galeria codz. 10.00–20.00.

Warto zobaczyć w okolicy!
Kościół w Gdowie z XIV w., z pięknym rokokowym wyposażeniem.
Kościół w Łapanowie z 1529 r., znajdujący się na Szlaku Architektury Drewnianej, z kamienną gotycką chrzcielnicą z XVI w., ozdobiony polichromią z 1843 r.

Reproduzir Reproduzir